Architektonická studie náměstí a obecního domu

()

Dobrý den, vážení sousedé a přátelé,

dovoluji si Vás touto cestou srdečně pozvat na výstavu architektonických studií náměstí a obecního domu. Návrhy 2D s 3D modely je možné spatřit v přísálí restaurace Formanka až do konce prosince tohoto roku. Spatříte zde studie, které jsme nechali zpracovat studenty z Fakulty Umění a Architektury Technické Univerzity v Liberci a projekční kanceláří Patrman. Návrhy byly prezentovány veřejnosti v červnu tohoto roku, ne každý měl možnost se akce účastnit díky klimatickým podmínkám, ale nevěste hlavu, celé video s prezentací autorů můžete zhlédnout kliknutím link, který najdete na stránkách obce.

Zcela vážně si uvědomujeme, že je naše náměstí nejdůležitějším a nejkonstantnějším obecnětvorným prvkem veřejných prostor a představuje ústřední bod celého urbánního utváření naší obce do budoucna.

Při zadání architektonických návrhů, které byly následně veřejně, jsme kladli důraz na současné potřeby občanů s ohledem na současný stav architektury náměstí. Zadání náměstí řeší prostor jako polyfunkční zónu vhodnou k účelům reprezentačním, kulturním, shromažd’ovacím, obchodním a také jako místo pro odpočinek. Náměstí by mělo uspokojit všechny potřeby obyvatele obce. Náměstí znamená vrchol obecního prostoru, jak z hlediska velikosti a kvality architektury, tak z hlediska společenské podstaty. Vysoce kvalitní architektura činí z náměstí prestižní místo, pro obyvatele obce, investory a také by mělo okouzlit návštěvníky. Rádi bychom podpořili rozvoj obchůdků a provozů služeb snoubící se s kvalitní architekturou náměstí, což je většinou přirozeným podnětem k setrvání v tomto prostoru a také se pak stává přirozeným terčem turistických cílů.

Nyní si Vás dovolujeme oslovit zveřejněním ankety na stránkách naší obce, kde můžete zodpovědět anketní otázky. Budeme velice rádi za vaše názory a tím společně zahájíme veřejnou diskusi o budoucím vzhledu náměstí a nových obecních budov. Účelem této ankety je získat názory občanů naší obce a ty zapracovat do budoucího projektu. V průběhu příštího roku anketu vyhodnotíme a pustíme se do zpracování finální studie k veřejnému projednání a následnému zpracování projektové dokumentace. Budeme velice rádi, když se do ankety zapojíte a přispějete k utváření nové tváře náměstí a obecního domu.

Věřím, že se nám do budoucna společně podaří vytvořit náměstí, které bude dělat radost všem občanům současné a budoucí generace.

Na závěr vám dovolím popřát krásný předvánoční čas, doplněný rodinným teplem a láskou vašich nejbližších.

Váš místostarosta Radim Koutník

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*