Veřejná diskuse – kultura

()

Ve středu 8.9. proběhla na terase kavárny COMEL cafe již 3. veřejná diskuse. Tentokrát na téma KULTURA. Následujícími řádky vám tak přiblížím  jednotlivá témata, která byla diskutována a s jakými závěry. Bohužel nelze předat více podrobností a samozřejmě následující text je zčásti ovlivněn mými postoji k danému tématu. Následující text tak nemusí přesně reprezentovat názory dalších v diskusi.

Kultura - slavnosti

Diskutovalo se o současné kultuře v obci, jejím vývoji ale i komplikacích způsobených posledními dvěma roky pandemie. Diskuse dost často směřovala i k předchozímu tématu, tedy NOVÉMU OBECNÍMU DOMU. Důvodem je fakt, že případný rozvoj některých odvětví kultury v obci vždy naráží na nedostatečné prostory.

Shodli jsme se, že STRÁŽSKÉ SLAVNOSTI mají zůstat především oslavou pro místní a není třeba z tohoto již zavedeného projektu utíkat směrem k „ohromujícímu“ festivalu pro širší okolí. Složení kapel a programu by však mohlo být pestřejší. Doufáme, že až se vše zase vrátí do „normálních“ kolejí, bude možné pozvat kvalitní kapely lokálního významu nebo nějaký „revival“, který nadchne širší publikum, jako tomu bylo třeba u KABÁT revival a podobně. Letošní rozšíření o country večer bylo vítáno s povděkem a věříme, že se vše vydaří na jedničku.

Delší dobu jsme diskutovali i o způsobu komunikace a předávání informací. Krom současného mobilního rozhlasu, e-mailových zpráv a letáčků s programem někteří z diskutujících postrádali místní rozhlas. Téma se diskutovalo asi nejživěji.

Shodli jsem se, že ke kultuře v obci patří i zájezdy a to jak za divadlem, tak za výlety. Shoda byla na větším zájmu o kulturní zájezdy třeba do divadel v okolí nebo do Prahy.

Bohužel nedošlo již k širší diskusi na téma LETNÍ KINO, dětské akce a na další témata. Třeba se k podobné diskusi někdy vrátíme.

Všem diskutujícím děkuji za účast a za korektní a věcnou diskusi.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*