Liliovník tulipánokvětý

()

Mnozí po celý rok přemýšlí, co za zvláštní strom se na náměstí ve Stráži nad Nisou nachází. V tuto dobu strom kvete a záhada tohoto stromu je tak o to větší.

Liliovník tulipánokvětý (Liriodendron tulipifera) je listnatý strom z čeledi šácholanovitých, pocházející ze Severní Ameriky, kde běžně roste ve volné přírodě. V Evropě se pěstuje v parcích a v arboretech. V Asii se vyskytuje jeho vikarizant liliovník čínský (Liriodendron chinense). (zdroj WIKIPEDIE)

U nás se tento strom ve volné přírodě nenachází a je součástí mnoha okrasných zahrad a parků. Je státním stromem státu Indiana. …. A POZOR – obsahuje jedovatý alkaloid tulipiferin

Na mapách níže je ještě kromě původní „trafiky“ vidět i uschlý, dnes již odstraněný, druhý exemplář tohoto stromu.

Budova trafiky měla být původně místem, kde měla být kavárna. Původně jsme plánovali název „Pod branou“, dnes je to COMEL cafe a sídlí v prostorách, kde byla prodejna kol, cukrárna, ale i malý obchod, prodejna látek nebo květinářství – na co si pamatujete vy?

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

1 Comment

  1. Občas se zde objevují lehce mylné informace. „Druhý“ strom nebyl liliovník ale habr. Je však pravda, že byl odstraněn, protože si z něj děti, na které nikdo nedohlížel a nevysvětlil jim jak se mají chovat udělaly průlezku. Sedřely kůru na holý kmen a strom tak začal rychle usychat.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*