Petice za bezpečný pohyb dětí u školy

()

Vážení sousedé, vážení rodiče dětí.

V úvodu chci poděkovat vedení obce za snahu řešit bezpečnost dětí a obyvatel Stráže nad Nisou v oblasti Bergerova náměstí a u školy. Tou je nově zbudovaný chodník na náměstí a navazující přechod pro chodce směrem ke škole.

Považuji však tento krok za nedostatečný a nekoncepční. Obrátili jsme se tedy na občany Stráže nad Nisou, sousedy a rodiče. Žádali jsme je o podporu petice, kterou chceme pomocí široké diskuse zajistit mnohem lepší a bezpečnější provoz před naší základní školou a školkou.

Petice byla předána na obecní úřad dne 13.11. 2020 se 117 podpisy, které doplnilo 20 elektronických podpisů na internetu. Vzhledem k současné situaci kolem pandemie nebyla petice nijak výrazně propagována například mezi rodiči žáků přímo u školy. I tak je počet 117 podpisů myslím zásadní a ukazuje, že téma je nutné dále řešit.

Petici prodiskutovalo zastupitelstvo obce dne 26.11. s usnesením, že přechod pro chodce bude doplněn parkovou pěšinou směrem ke škole a budou se upravovat stávající parkovací plochy u školy.

Cílem petice však bylo ustavení komise, která by nalezla krátkodobé a dlouhodobé řešení v ulici Majerova a kolem školy a školky. Komise však zatím nevznikla, a tak budeme i nadále podporovat diskusi, jak dále situaci zlepšit.

Jako jedno z ideálních řešení by bylo vybudování chodníku mezi budovami školy a v případě, že by se lépe vyřešilo parkování v blízkosti školy, rádi bychom omezili provoz v ulici před školou. Vše je ale nutné diskutovat a zvážit z různých pohledů, a to jak z pohledu žáků, zaměstnanců školy, rodičů, ale i z pohledu obyvatel žijících v ulici.

Více informací o samotné petici a dalším vývoji získáte na elektronickém informačním portále obce na adrese www.prostraz.cz.

Za petiční výbor Ing. Lukáš Beneš

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*