Černá skládka ve Stráži odstraněna

()

Pokud chodíte rádi na procházky směrem na Bělidlo, určitě jste si v minulosti všimli velké hromady vyvezeného odpadu v lesní zatáčce. Jednalo se především o trávu, větve a jiný bioodpad, který sem sváželi lidé z blízkého o vzdálenějšího okolí. Někteří se zde nebáli pohodit ani stavební a komunální odpad.

Nyní však byla celá tato černá sládka odtěžena a odvezena v kontejnerech, vše na náklady naší obce. Místo je tedy opět čisté a brzy zde bude umístěna tabule zákazu skládky a fotopast pro identifikaci případných hříšníků, kteří by chtěli znovu znečišťovat přírodu.

Nakonec připomenutí pro všechny, kdo nechtějí kompostovat případný bioodpad u sebe doma, je zde možnost odvézt ho na sběrné místo v ulici V kopečkách.

Dále v termínu 31. října bude již tradičně pořádán svoz velkoobjemového komunálního odpadu a nebezpečných odpadů od 8:00 do 16:00 na stanovištích:

  1. ulice U Kovárny – hranice obce s Krásnou Studánkou u obecní vývěsky
  2. křižovatka Myslbekovy a Kateřinské ulice u bývalého LITESU
  3. Bergerovo náměstí – parkoviště u Obecního domu
  4. Stříbrný kopec – křižovatka ulic Stříbrný kopec a Pod Strání

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

3 Comments

  1. Tak ona to byla více méně skládka z nutnosti pro přilehlé obyvatele Stráže. Myslím, že nepatřičného materiálu tam bylo pomálu. Často okolo chodíme na procházky a palec nahoru za sanaci. Možná by stálo zato, udělat z toho permanentní sběrné místo bio odpadu. To by, ale musel nejprve fungovat sběrný dvůr/místo a být vlastně pro celou Stráž a ne jen pro okolní, ono totiž jen s kolečkem třeba ze Zlatého kopce je celkem štreka.

  2. Cerne skladky jiste nejsou dobra vec. I kdyz v teto byla hlavne trava a vetve, porad je to cerna skladka. Ale je tu ono ale… Mozna by totiz nebylo od veci rozvirit minimalne tema stavajiciho sberneho dvora, jelikoz se domnivam, ze jeho provozni doba je zcela nedostatecna. Dvakrat v tydnu a jen pul dne je opravdu zoufale malo na 2000 obyvatel.

  3. Souhlasím s oběma komentáři. Ani ne pár dní po uklizení černé skládky se plní zase (tedy „jen“) bio odpadem. Je tedy nejspíše na čase si říct, co chceme, aby pro nás obecní úřad zajistil. Zda je dosavadní možnost nakládání s odpadem / bio odpadem dostačující. Jsme malá obec, vesnice. Do nedávna se takovýto odpad dával na kompost, králíkům, slepicím nebo jinému domácímu zvířectvu. Ale už dnes většina domů nemá možnost likvidovat bio odpad a hledají nějaká řešení. Někdo si udělá kompost, někdo hlídá čas a vozí odpad přes celou obec na sběrný dvůr a někdo, bohužel, to vozí do lesa. Moji původní sousedé (u mého domu před rozvodem) to vyřešili velmi jednoduše a elegantně. Koupili si kontejner na takovýto odpad a nechávají si ho za své peníze vyvážet podle potřeby….

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*