ZPRÁVY ZE ŠKOLY A ŠKOLKY

()

Využití dotačních programů v době pandemie

I naši školu postihla doba, kdy jsme měli děti doma i ve škole a zároveň i nemocné paní učitelky pracovaly z domova. Všichni jsme tuto dobu zvládli na jedničku. Přes interaktivní tabule a iPady, které měli žáci ve škole a doma, probíhaly hodiny v normálním režimu podle rozvrhu hodin hybridní výukou. Všichni jsme se setkávali v google učebně a pracovali společně, přestože jsme ve škole ně­kteří nebyli přítomní. Naše škola využila všechny dotační programy – Šablony II, Šab­lony Ill, dotaci MŠMT na podporu distanční výuky – a zakoupila notebooky a iPady. Žáci tak nezameškali žádné učivo. I nyní, když už nás žádná opatření neomezují, využíváme iPady ve všech hodi­nách a výuka se stává pro děti přitažlivou a zábavnou.

J. Bošková

Šetříme obecní peníze

V minulém roce se nám podařilo získat od společnosti T-Mobil zdarma nábytek, který společnost obměňovala. Získali jsme kancelářské stoly s kontejnery a pojízdnými křesly, konferenční stůl kulatý a oválný se židlemi, 12 ks skříní a dva věšáky. Vše je v bezvadném stavu. Díky této nabídce jsme mohli vyměnit přes

15 let starý nábytek a ušetřit peníze z rozpočtu. Velké poděkování patří zaměstnancům obecního úřadu, kteří nám se stěhováním nábytku pomohli.

J. Trčálková

Florbalový turnaj ČepsCup

V pátek 14.1 se vybraní žáci 1. stupně naší školy zúčastnili kraj­ského kola florbalového turnaje ČepsCup. Už postup z okresního kola, které se konalo na podzim, byl pro nás velkým úspěchem. Naši kluci (v krajském kole družstvo ve složení – N. Čakajík 2. třída, J. Helebrant – 4.B, D. Skřivánek – 4.A, K.Konrád, M. Čakajík, M. Franco, T. Helebrant – 5. třída) nenašli na obou turnajích žádného přemožitele. Kromě jediné remízy s družstvem ZŠ Lada z České Lípy všechny zápasy jasně vyhráli a nezaváhali ani v posledním -finálovém zápase, kde svou dominanci potvrdili jasnou výhrou nad družstvem Predators – ZŠ Dr. EL.Riegra ze Semil. Dva z našich hráčů – Jakub Helebrant a Kryštof Konrád – byli zároveň vyhlášeni jako nejlepší hráči celého turnaje a byli vybráni do All stars týmu. Na jaře nás tedy čeká závěrečný turnaj v Praze, na kterém se představí nejlepší týmy ze všech krajů naší republiky. Klukům moc gratulujeme a děkujeme za úžasnou reprezentaci naší školy.

L. Janoušková

Lednový lyžařský kurz

Po vánočních prázdninách absolvovali žáci sedmé a osmé třídy společný lyžařský kurz. Osmáci si museli rok počkat, loni to zkrátka nešlo.

Vybaveni negativním PCR testem a dalšími mnoha potvrzeními jsme vyrazili hromadnou dopravou na Bedřichov. Odvoz batohů, lyžáků, přileb, lyží a holí nám zajistil pan Uchytil. Proto jsme mohli cestovat tam i zpět nalehko a za pár korun.

Ubytováni jsme byli tradičně na Chatě Centrum, s dobrým záze­mím i pro nelyžařskou část výcviku. Večery byly piné napínavých her a soutěží, třídy si zábavu připravily dopředu. A bylo to opravdu bezvadné! Něčím do mlýna jsme se snažily přispět i my, dozírající pedagožky. Vzhledem k počtu dětí jsme tu byly čtyři, paní učitelka Bestová, paní asístentka Kundrátová, slečna učitelka Hýblová, a já.

Se sněhem to opět nebylo jednoduché, dojíždělo se skibusy na Severák. Na Bedřichově vleky nejely – bedřichovští si nepořídi­li dost kvalitní zasněžovací zázemí. I tak jsme byli každý den na lyžích, jen v úterý pro celodenní déšť nejel ani areál Severák. Na chatě tedy vypukl dopolední čtyřboj jednotlivců 4P(páka, piškvor­ky, ping-pong, přesouvaná). Odpolední pěší výstup na Královku byl nakonec i se sluncem. Nebylo divu, že většina žáků vystoupala i na rozhlednu. Zde se dostaly ke slovu mobilní telefony – na kurzu celkem vzácné zboží.

Organizace kurzu byla letos poměrně napínavá, nakonec vše do­padlo výborně. Na horách se sportovně i společensky prolnuly obě třídy, kupodivu ke vzájemné spokojenosti – žádné třídní třenice se nekonaly. Na svahu se ke konci kurzu už všichni pohybovali s jis­totou, že svah sjedou a že si vylepšili svoje sjezdařské dovednosti. Jediné, co bych si do budoucna přála, je družstvo běžkařů, uvidí­me za rok. To je asi tak pravděpodobné jako pořádný sníh.

Moc děkuji všem, kteří přispěli ke zdárné akci.

M. Raabová

Lyžařský výcvik 1. a 2. třída

I letos zorganizovala Lyžařská škola SK Ještěd lyžařský kurz pro lyžaře 1. a 2. ročníku. Děti se učily základní lyžařské dovednosti, bezpečné zatáčení a brždění, také jízdu na vleku. Ti od-vážnější pilovaly správnou curvingovou techniku. Hlavním cílem lyžařské školy bylo, aby všechny děti měly radost z pohybu na lyžích a naučily se bezpečné jízdě.

Rádi bychom poděkovali paní Káťé Hlavové za přípravu a realizaci tohoto kurzu a budeme se těšit opět na viděnou.

L. Rutová

Lyžařský kurz mateřské školy

V lednu 2022 konečně přírodní a epidemiologické podmínky dovolily a děti z naší mateřské školy se mohly po loňské pauze opět zúčastnit lyžařského kurzu. 26 přihlášených dětí ze Sluníček a Mravenců absolvovalo intenzivní 5-denní kurz na sjezdovce v Bedřichově u Doliny. Dopravu a dopolední výcvik zajišťovala lyžařská škola Ski SKP za asistence učitelek MŠ. Ne–dílnou součástí přípravy na každý den lyžování byla spolupráce s rodiči, kterou se nám letos povedlo společnými silami skvěle zkoordinovat. Rodičům za to patří velký dík. Celý týden byl zakončen závody malých lyžařů, kterých se zúčastnili i diváci právě z řad rodičů. Lyžařské dovednosti dětí se po počáteční nejistotě viditelně zlepšily, od půlky týdne děti zvládaly
i jízdu na lyžařském vleku. Je krásné sledovat radost dětí z nových úspěchů. Na konci kurzu byly děti odměněny diplomem a sladkou odměnou. Celý týden se nám velmi !bil, přálo nám i počasí. Už teď se těšíme na příští rok.

K. Trakalová

Karneval ve školce

Poslední týden v únoru se celá naše školka připravovala na tradič­ní karneval. Učitelky vyzdobily třídy girlandami, balónky, barevný­mi klauny a vším, co ke správnému karnevalu patří. Děti si doma s rodiči přichystaly nápadité masky, Ve středu 23. února vypuklo to pravé veselí. Děti se již od rána proměnily na pohádkové a jiné bytosti, Během celého dopoledne jsme si užívali spoustu her, leg­race, tancování, soutěží, ale i dobrot, které ke správnému karneva­lu neodmyslitelně patří. Děti byly nadšené, s maskami se v poledne jen těžko loučily. Dětský smích a radost byly pro učitelky tou nej­větší odměnou za perfektně připravený program celého karnevalu.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*