TŘÍDIT ODPAD SE VYPLATÍ

()

To se potvrdilo letos poprvé i naší obci. Jako účastníci soutěže obcí a měst Libereckého kraje v separaci využitelných složek komunálních odpadů, jsme byli pozváni na slavnostní vyhlášení výsledků 17. ročníku soutěže „Zlatá popelnice“. Setkání finalistů se uskutečnilo 2. 9. 2022 na Královice v Janově nad Nisou.

Zlatá popelnice je soutěž, která je každoročně vyhlašována Libereckým krajem spolu s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s., s jasným cílem, motivovat obce ke zvýšení množství vytříděných odpadů z domácností.

Obec Stráž nad Nisou se probojovala do finále a v 17. ročníku soutěže Zlatá popelnice byla odměněna cenou „Za přínosný počin na poli odpadového hospodářství“. Z Janova nad Nisou jsme si odvezli nejen diplom, krásnou květinu a vázu, ale i šek na finanční odměnu ve výši 10.000 Kč, kterou využijeme pro další rozvoj možností v třídění odpadů.

Ocenění je výsledkem zodpovědného přístupu obce k separaci odpadů a zároveň velkým poděkováním všem občanům, kteří se do třídění odpadů v naší obci dobrovolně zapojují.

Daniela Kysilková, starostka

TERMÍN PODZIMNÍCH SVOZŮ VOK ODPADU

Svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu se uskuteční v sobotu 29. října 2022 od 8:00 hodin do 16:00 hodin na čtyřech místech v obci, a to – ulice Bergerovo nám. parkoviště u obecního domu, křižovatka ulic Pod Strání a Stříbrný kopec, křižovatka Myslbekovy a Kateřinské u bývalého Litesu a poslední ulice U Kovárny na hranici obce s Krásnou Studánkou. Oznámení bude také zhruba měsíc před termínem uveřejněno prostřednictvím webových stránek obce, aplikace Mobilní rozhlas a také obecních vývěsek.

MÍSTNÍ POPLATEK ZA ODKLÁDÁNÍ KOMUNÁLNÍHO ODPADU Z NEMOVITÉ VĚCI A SPLATNOSTI

V letošním roce začal v naší obci platit místní poplatek za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci, děkuji všem, kteří již podali ohlášení k poplatku a řádně ho uhradili. V průběhu léta byly odeslány výzvy vlastníkům nemovitostí, na které se také vztahuje povinnost být k poplatku přihlášen (jednalo se především o rekreační objekty), většina už tuto povinnost splnila. Ti, kteří zatím váhají nebo jim není cokoliv jasné, ozvěte se mi na telefon 482 732 114 a já Vaše dotazy zodpovím, případně se pokusím najít vhodné řešení, které bude vyhovovat oběma stranám.

Na závěr připomínám splatnost poplatku, která byla za letošní rok do 30.6.2022. Poplatek lze uhradit celý najednou nebo ve dvou stejných splátkách, ale ne již do 30.9., jak tomu bylo ještě v loňském roce, ale do konce června. Pro poplatek ze psů platí stejné datum splatnosti. Prosím o, zaplacení ty, kteří tak doposud neučinili.

Tereza Tluková

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*