VOLBY …

()

Vážení občané, již za pár dní, v pátek 23. září a sobotu 24. září se konají volby. Nejedná se pouze o volby do Zastupitelstva obce, ale i o volby do Senátu Parlamentu ČR. Pokud nebude v prvním kole zvolen senátor, bude se konat kolo druhé, a to o týden později 30. září a 1. října. V pátek se volební místnost otevře od 14:00 hodin, uzavře se ve 22:00 hodin a v sobotu začíná hlasování od 8:00 hodin a končí ve 14:00 hodin. Poté začne volební komise hlasy v jednotlivých volbách sčítat. V naší obci máme jen jeden volební okrsek, volební místnost je tedy jen jedna a to na adrese Schwarzova 783, neboli v Hasičské zbrojnici SDH.

Hlasovací lístky Vám budou dodány do schránek nejpozději 3 dny přede dnem voleb. Můžete je také obdržet přímo ve volební místnosti od volební komise. V případě konání druhého kola do Senátu obdržíte hlasovací lístky až ve volební místnosti. Zkontrolujte si prosím včas platnost Vašeho občanského průkazu, případně cestovního pasu, na který lze také volit. Bez prokázání totožnosti platným průkazem bohužel nelze umožnit voliči hlasování.

Pro volby do Zastupitelstva obce také platí, že mohou volit i cizinci s povoleným pobytem v obci, kteří se nechají zapsat do seznamu voličů (bližší informace obdržíte na Obecním úřadě).

Pro volby do Zastupitelstva obce se nevydávají voličské průkazy a pro volby do Senátu průkaz vydat lze, ale opravňuje voliče volit jen ve stejném senátním obvodu číslo 34.

Pokud Vám nedovoluje Váš zdravotní stav dostavit se do volební místnosti osobně, nahlaste se na Obecní úřad (telefon: 482 732 114). Ve dnech voleb k Vám domů budou vysláni zástupci volební komise, čímž Vám bude umožněno odvolit v pohodlí domova.

Věříme, že účast při těchto volbách bude opravdu hojná, volíme si zastupitele naší obce pro nadcházející 4 roky z řad našich známých či sousedů, kteří mohou pro obec hodně udělat.

Tereza Tluková, referentka OÚ
a zapisovatelka OVK

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*