Tečka nefunguje

()

Dnes se změnila pravidla o tzv. „bezinfekčnosti” . Nechci se pouštět do polemiky, zda tyto pravidla prokazují nebo neprokazují bezinfekčnost. Díky těmto změnám ale přistoupilo ministerstvo zdravotnictví, potažmo Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT) ke změně parametrů aplikace Tečka, kterou lidé mohou prokazovat očkování.

Aplikace však od rána hlásí problémy, lidem se nedaří aktualizovat certifikáty, a oni se tak nemohou prokazovat očkováním, ačkoliv ho řádně podstoupili.

Mnozí lidé jsou neúspěšní např. v restauracích či na dalších místech, kde je vyžadován certifikát o platném očkování. Nehledě na to, že jde o společensky nepříjemnou situaci, někde může pro mnohé bez platného certifikátu čekat i sankce. Například v Rakousku platí pro neočkované přísný lockdown. Obecně to může způsobovat velké problémy v zahraničí a při cestování.

NAKIT, případně Chytrá karanténa doporučovaly aktualizovat aplikaci. To však mnoha lidem stále nefunguje. NAKIT na Twitteru uvádí, že se může výjimečně stát, že se covidový certifikát očkovaných lidí nedaří aktualizovat.

Ti, jenž jsem zatím oslovil však vypověděli, že jim certifikát až na výjimky také „nefunguje“. A co vám?

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*