STRÁŽ SPOLU a pro všechny z.s.

()

17.2. 2021 byl ustavující schůzí založen spolek STRÁŽ SPOLU a pro všechny z.s. O vzniku spolku se hovořilo již více jak rok. Doba nebyla a zatím nakloněná nějakému scházení a schůzování. Proto proběhla ustavující schůze on-line. Spolek založilo 8 zakladatelů, kteří se shodli na cílech spolku. Spolek by měl sdružovat různé skupiny obyvatel Stráže nad Nisou a díky diskusi a poznání potřeb ostatních chceme nacházet efektivní řešení toho, co je možné v obci zlepšit. Měl by být partnerem jak občanům, kteří hledají řešení na jejich problémy, tak zástupcům obce nabídkou řešení.

V příštích letech nás možná čeká úprava náměstí, stavba obecního úřadu, multifunkční haly, sálu pro společenské události a další významné stavby v obci. Ale i menší projekty jako je parkování na náměstí, vybudování chodníku u školy, stavba lávky na „Zlatý kopec“, budování občanské vybavenosti, zavádění nebo rušení některých jednosměrek a další.

Myslíme si, že je vhodné o tématech diskutovat a hledat taková řešení, která budou respektovat potřeby různých skupin občanů, a nejen potřeby jednotlivců. Každý máme své starosti a nejsme schopni sami některé nápady dotáhnout až k jejich realizaci. Sdružení by mohlo spojením více občanů lépe řešit celý proces zlepšení. Od definování potřeb, přes nalezení a vykomunikování řešení, až po jejich předání vedení obce a jejich realizaci.

Rádi bychom měli ve sdružení velkou škálu obyvatel obce. Od mladých a svobodných, přes maminky a mladé rodiny, až po starší spoluobčany. Od sportovců po lenochy. Od samotářů po společenské extroverty. Všichni takoví tu bydlíme a máme možnost utvářet naši obec pro naše potřeby.

Registrace členů je možná na stránkách www.strazspolu.cz. Po registraci bude každý nový člen zapojen do komunikace a diskuse. Diskuse je samozřejmě možná i mimo sdružení, ale na úrovni sdružení má komunikace svá pravidla včetně možnosti hlasovat a v diskusi ovlivnit navrhované změny.

Důvody, proč se staly členy sdružení, uvádějí někteří členové:

Důvod, proč jsem se bez zaváhání rozhodla být u zrodu STRÁŽ SPOLU a pro všechny z.s. byl jasný. Nehodlám za každou cenu měnit věci, které spolehlivě fungují. Mám ale zájem a chci se podílet na vylepšování, zdokonalování věcí a situací. Baví mě hledat nové možnosti, způsoby a cesty. Souhlasím s citátem, který říká, že pokrok nezastavíš. Nesmí to být ale pokrok vynucený vůlí, ten je křečovitý a o takový nestojím. Důležité je při tom všem nezapomínat na pokoru. Ta je pro mě v životě nesmírně důležitá.

Marcela

Proč stojím u založení spolku? Protože plkání nad šálkem kávy nebo sklenkou vína či pivem je jedna možnost. Ale opravdu se zapojit do dění alespoň trochu a v něčem být nápomocná je možnost druhá. Tak já se rozhodla zkusit tu druhou a doufám, že do budoucna se přidá mnohem víc lidí.

Iva

V obci jsem aktivní a rád se zapojuji do dění, když vidím, že je potřeba něco udělat, nebo něco zlepšit. V komunitě, která vzniká pod křídly STRÁŽ SPOLU, je spousta lidí, kteří myslí věci vážně a snaží se je řešit s osobní zkušeností, která je leckdy nepřenositelná na vedení obce. Je potřeba se semknout a zkoušet najít řešení na mnohé problémy obce, které byly dlouhodobě přehlíženy.

Vláďa

Důvodů pro vstup do spolku STRÁŽ SPOLU a pro všechny z.s. bylo více. Věřím, že díky spolku můžeme efektivněji pomáhat tam, kde to bude potřeba a zároveň zlepšovat a měnit to, co co se nám nelíbí. Nečekat na to, jestli to někdo za nás udělá a zda to vůbec někoho napadne, ale aktivně ovlivňovat dění a způsob života v obci. Čím více členů spolku bude, tím hlasitěji budeme znít a naše nápady, potřeby a problémy nezůstanou bez povšimnutí.

Katka

Jen společně můžeme najít ty nejlepší a nejohleduplnější cesty k lepšímu životu v obci. Každý problém má několik řešení, každá mince má dvě strany. Na to, abychom dokázali něco užitečného vytvořit, potřebujeme znát pohled z více stran.

Lukáš

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*