Sběrná místa pro tříděný odpad

()

Na jaře letošního roku došlo k navýšení četnosti svozu u kontejnerů na papír a plast. Na některých sběrných místech tříděného odpadu není možné již přidávat další kontejnery, byla nám tedy nabídnuta možnost navýšit četnost svozu na dvakrát týdně. Týká se to stanovišť U Kina, V Kopečkách, Voskovcova a křižovatka Pod Strání X Stříbrný kopec. Žluté kontejnery na plast se tak sváží v pondělí a v pátek a modré na papír v úterý a ve čtvrtek.

Pokud máte nějaký tip na vybudování nového místa na tříděný odpad, dejte nám ho vědět. My zjistíme, zda je místo vhodné z hlediska vlastnictví pozemku obcí v lokalitě a pokusíme se tak síť sběrných míst ještě více rozšířit.

Nádoby na oleje a tuky

Od loňského roku přibyla v obci nádoba na třídění jedlých olejů a tuků na stanovišti U Kina, do nádoby patří oleje a tuky z domácností (například z fritování, oleje z nakládaných potravin atd.) a ztužené jedlé tuky. Je hezké vidět, že spousta z vás již toto zaznamenala, odpad třídíte od ostatního a nevhazujete ho do popelnice na směsný komunální odpad, nebo ještě hůře nevyléváte do kanalizace. V potrubí u vás doma a následně v kanalizační síti může dojít k ucpávání a následné čištění a opravy jsou opravdu nákladné.

Tuky a oleje vkládejte prosím do nádob v uzavřených PET lahvích, maximální velikosti 2 litry, aby prošla otvorem. V žádném případě nevhazujte do nádoby zavařovací sklenice či jiné skleněné nádoby, může dojít k jejich rozbití, vylití tekutiny a znehodnocení celého obsahu nádoby.

V současné době máme již nějakou dobu objednané další nádoby na sběrná místa křižovatka Hakenova X Pivoňková, V Kopečkách, Majerova a křižovatka Pod Strání X Stříbrný kopec. Věřím, že v době vydání tohoto Občasníku budou již na svých místech.

Sběr BIO odpadu

Z důvodu deštivého léta, velmi rychle rostoucí trávy a s tím spojeným zahlcením našeho sběrného místa v ulici V Kopečkách jsme se rozhodli otevřít od září do konce října areál na adrese Londýnská 42 (bývalá IZA, naproti firmě Retex). Otevřeno bude ve stejnou dobu jako stávající sběrné místo, tedy středa 15:00 – 19:00 a sobota 8:00 – 12:00. Můžete sem vozit pouze BIO odpad, pokud ho máte naložen na vozíku za autem, areál bude otevřen a místa kam složit zvlášť větve a trávu budou označena. Do sběrného místa V Kopečkách můžete také dál vozit BIO odpad, pouze ale v menším množství, například na kolečku nebo na kárce. Pokud však přijedete s plným vozíkem za autem, budete
odkázáni do areálu na Londýnské ulici, který je prostornější a dá se do něj tak lépe najet autem.

Termín podzimního svozu odpadů

Svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu se uskuteční v sobotu 30.10.2021 na obvyklých čtyřech místech v obci.
Oznámení bude zhruba měsíc před termínem uveřejněno prostřednictvím webových stránek obce, aplikace Mobilní rozhlas a také obecních vývěsek.

Tereza Tluková

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*