Turistický příměstský tábor

()

Letošní turistický příměstský tábor proběhl tradičně v červenci. Základnou nám byla školní zahrada a tělocvična pro případ deště. Tábor byl netradičně zahájen testováním ve školním altánu. Naštěstí jsme byli všichni negativní a mohlo se vyrazit do terénu.

Od pondělí do pátku jsme cestovali vlakem, autobusem a pěšky po blízkém okolí. Turistických nálepek a razítek táborníkům rychle přibývalo. Mezi navštívenými místy jsme hráli různé hry a povídali si. Jen jedno dopoledne jsme si zahráli hry v tělocvičně – víc nám kupodivu nepršelo.

Během pěti dní jsme prošli Mníšek, Oldřichov v Hájích, stavili jsme se na Fojtce – vyzkoušet pádlování na kánoi. V Chrastavě nás průvodce podrobně seznámil s exponáty Muzea hasičské techniky, v Bílém Kostele jsme pro vedro skončili v hospodské zahrádce. Zamířili jsme i do Liberce, kde mají v galerii moc pěkný program pro děti. Ochladili jsme se “na lesáku” a vykoupaní jeli na radnici. Zde nás čekal výstup na věž a pohled na Liberec z ptačí perspektivy.
V překrásné obřadní síni nás pan průvodce překvapil drahou rekvizitou z natáčení Spidermana … víc Vám poví táborníci. V pátek nás ve Frýdlantu čekal dětský okruh hradem a zámkem s šikovným průvodcem. Posledním navštíveným místem byl pivovar. Zde na nás byli moc milí, dokonce nám rozdali pohlednice, které jsme napsali a oni je za nás poslali. V době elektronické to byl docela zážitek. Vic Vám opět poví sami pisatelé.

Poslední den se po příjezdu do Stráže rozdávaly diplomy na památku, dohrála se poslední vybika a rozloučili jsme se. Většinou jen do září, skoro všichni se potkáme ve škole. Děkuji naší strážské škole za poskytnuté zázemí, rodičům za príma děti, Hance a Klaudii za pomoc s táborníky.

Mgr. Markéta Raabová

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*