Pomozte blokovat ruské weby

()

Kromě útoků na ukrajinské obyvatele se odehrává válka i v prostředí internetu. V úvodu krize jsem byl pro to, odstřihnout Rusko i od internetu. Hlavním důvodem jsou útoky z prostoru ruského internetu na důležité systémy po celé Evropě, především pak v Polsku a Německu. Bohužel by toto odpojení od celosvětové sítě výrazně přispělo k mnohem větší izolovanosti obyčejných Rusů a tím mnohem větší dezinformaci místních obyvatel Ruska, kteří by tak přišli o informace ze světa.

Proto velmi vítám každou činnost, která výrazně oslabí šíření dezinformací a ruské lhavé propagandy. Jedním z největších počinů posledních hodiny bylo odpojení několika dezinformačních webů sdružením CZ.NIC

Další významnou akcí bylo „vyhlášení války“ heckerské skupiny Anonymous

Pomoci můžete i vy

Iniciativa rozhněvaných hackerů dala vzniknout speciálnímu webu, který si vzal za cíl „shodit“ webové stránky ruské lhavé propagandy, jako jsou stránky ruského zpravodajství a státní stránky. Lze to zajistit tzv. DDoS útoky. K útokům na aktuálně patnáct adres přitom může přispět jakýkoli návštěvník, který speciální stránku otevře a nechá ji běžet v prohlížeči. Vše ostatní se děje automaticky. Na míru ušitá stránka stále dokola kontaktuje vypsané servery a snaží se tak o jejich přetížení.

Tuto speciální stránku najdete na adrese https://vug.pl/takeRussiaDown.html a stačí ji otevřít v počítači nebo i v mobilu.

DoS / DDoS útok

Denial of service (DoS) (česky odepření služby) je typ útoku na internetové služby nebo stránky, jehož cílem je cílovou službu znefunkčnit a znepřístupnit ostatním uživatelům; může k tomu dojít zahlcením obrovským množstvím požadavků či využitím nějaké chyby, která sice útočníkovi neumožní službu ovládnout, ale umožní ji znefukčnit. Podtypem útoku DoS je tzv. distributed denial of service (DDoS), při kterém je pro zahlcení cílové služby požadavky využito velké množství počítačů z různých geografických lokalit (“distribuovaných”).

Prohlášení

Redakce PRO STRÁŽ odsuzuje ruský vpád na území Ukrajiny a podporuje aktivity, které vedou ke zmírňování válečného konfliktu.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*