Podpořte Život bez bariér, z. ú. v dobročinné sbírce!

()

Život bez bariér, z.ú. se sídlem v Nové Pace v podkrkonošském kraji 15 let provozuje rozsáhlou půjčovnu kompenzačních pomůcek, poskytuje sociální služby, zaměstnává handicapované v chráněných dílnách, realizuje projekty v oblasti bezbariérovosti, prevence proti úrazům ve školách, organizuje sportovní, kulturní aktivity. Organizace zakoupila na splátky v roce 2006 objekt opuštěné bývalé nemocnice (kdysi paulánský klášter) s cílem oživit areál pro zajištění sociálních a doplňkových služeb, vytvořit zde komunitní centrum a prostor pro setkávání lidí všech cílových skupin bez rozdílu věku a postižení.

Život bez bariér, z.ú. má vícezdrojové financování (dotace, příspěvky, tržby za služby, dary, atd.) určené převážně na mzdové a provozní náklady. Investice typu oprava střechy nelze z dotací hradit. Organizace je neziskový sektor a nemá vlastní finanční zdroje. 

Dalším problémem je, že některé kompenzační pomůcky např. polohovací postele jsou objemné, elektrické invalidní vozíky nebo tříkolky jsou těžké a, hůře se s nimi manipuluje a nejsou skladné. Prioritou profesionální služby je, že každá pomůcka se musí po zápůjčce opravit a doposud se složitě manipulovalo s pomůckami z objektu do objektu. Některé jsou uskladněny v jiném pronajatém objektu na druhém konci města. V současné době se pomůcky nacházejí ve skladu materiálu, kde není možnost bezbariérového výjezdu, nevhodné pro předání zájemci o pomůcku a navíc bude nutné prostor postupně vyklidit pro jiné účely.

Proč sbírku organizujeme?

Život bez bariér, z.ú. nemá vlastní finanční prostředky na investice typu oprava střechy. Přitom prostor bývalé fary, který potřebujeme pro sklad kompenzačních pomůcek je ideální svou polohou: nachází se v blízkosti dílny údržby, prostor má bezbariérový přístup, vhodné parkování pro zájemce, kancelář koordinátora pomůcek. Ostatní prostory areálu jsou plně využité anebo čekají na opravu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na opravu střechy. Výhodou je, že lze rozdělit opravu dle výběru ze sbírky na celou střechu – demontáž staré střechy, nové trámy, krovy, krytina, montáž a na část střechy – demontáž nejvíce postižených míst střechy, oprava krytiny.

Sbírku pořádáme díky DONIO

Donio je platforma, kde lze založit dobročinnou sbírku. Této možnosti využil i Život bez bariér. Víme, že dobro je všude kolem nás a doufáme, že se podaří sehnat finanční prostředky na opravu střechy. Objekt, kde jsou uloženy kompenzační pomůcky pro handicapované má děravou střechu a  hrozí, že další zimu spadne. Proto máme s pomocí Donio projekt „ Aby na pomůcky nepršelo“.

Pokud nás chcete podpořit, je to opravdu jednoduché

  1. Stačí si dát na webové stránky odkaz Donia – https://www.donio.cz/ZivotBezBarier
  2. Po právě straně se můžete rozhodnout jakou částkou (od 100 Kč) nás podpoříte
  3. Dá se platit přes bankovní účet a nebo online platební kartou
  4. Zadáte svojí e-mailovou adresu (posílá se zpětná vazba, že platba přišla v pořádku)
  5. Můžete si nechat zaslat potvrzení o daru, které lze využít do účetnictví
  6. A jako poslední krok kliknete na tlačítko přispět a je to!

Děkujeme, že nám pomáháte. Každá koruna se počítá

Jitka  Fučíková, ředitelka

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*