Nerozumíme si … kdo za to může?

()

Již několik měsíců se zabývám tématem vlivu internetu, především pak sociálních sítí, na polarizaci společnosti. Den ode dne se situace více a více stupňuje. Hodně tomu napomohl i celosvětový vývoj. Dříve COVID, dnes nově válečný stav.

Již několikrát jsem napsal začátek článku. Snažil jsem se složité téma rozplétat z některého z pohledů a vše zjednodušit a vysvětlit. Vždy jsem se ale více a více potápěl do složitosti problému až do chvíle, kdy jsem se v tom celém „utopil“.

Před několika dny jsem objevil řešení na moji potřebu vysvětlit, co se děje. Věřím, že když pochopíme, jak „věci“ fungují, najdeme znovu cestu k sobě.

Tím řešením je iniciativa slovenské prezidentky Zuzany Čaputové. Postupně vám tak představím její seriál o tom, jaký na nás mají vliv sociální média. Jsou to krátká a přehledná videa, která postupně rozebírají důležitá témata. Vřele doporučuji přehrát je svým blízkým, známým ale i dětem. Je potřeba dětem vysvětlit, jak například fungují sociální sítě.

Mysli s hlavou štátu: 1. Čím nás kŕmia sociálne siete

YouTube player

Věřím, že vás první díl nadchl. Můžete tak dohledat na Youtube další díly nebo se můžete těšit na příští týden, kdy zde budu sdílet další pokračování.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

1 Trackback / Pingback

  1. Nerozumíme si ... média nás totiž klamou! - Pro Stráž

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*