LÁVKA V MYSLBEKOVĚ ULICI

()

Již rok probíhají „neviditelné práce“ na její rekonstrukci či výměně. Na jaře loňského roku byla provedena Hlavní mostní prohlídka, následoval Stavebně technický průzkum konstrukce. Na to navázala jednání o možnostech opravy či výměny v závislosti na skutečnosti, že se stavba plánuje v ochranném pásmu železnice. Na základě těchto jednání byla zvolena varianta výměny celé lávky a v lednu letošního roku objednána Mimořádná mostní prohlídka (MPM), zaměření a zpracování 3D mapového podkladu pro projekt. Dle předběžného vyjádření vykonavatele MPM nám bylo doporučeno na lávce zastavit provoz a lávku uzavřít.

Vzhledem k tomu, že je lávka pro pěší důležitou spojnicí tzv. horní části Myslbekovy ulice s ulicí Kateřinskou, hledali jsme způsob, jak provoz zachovat alespoň v omezené podobě a řešení se našlo. Po nezbytně nutnou dobu bude umožněn bezpečný průchod pro pěší po provizorní mostovce, která bude nadsunuta nad část současné mostovky. Prostor bude sice maximálně zúžen, ale zůstane průchozí.
Dne 2. 3. 2022 bylo objednáno zpracování výkresové dokumentace, technické zprávy a dalších podkladů potřebných pro vypsání výběrového řízení na dodavatele stavby, kterou bychom chtěli realizovat co nejdříve.

Zuzana Vojtíšková

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

2 Comments

  1. Myslbekova 358,dříve akimovova,děda a strejda tam prý stále bydlí,ale já jsem tam od doby co babička umřela(Markéta Miksovska)byla jen jednou.Chybi mi ,ale vzpomínky mám stále i na spolužáky i na třídního učitele Bohumila Nádheru,vrátila bych se do stráže hned ,ale po návštěvě u dědy ,který mě v 5 ráno při odchodu do práce tehdy poslal na mráz,jako by nebyl ani můj děda už jsem tam nikdy nejela Smutný,když jsem tam bydlela ,chodila do školy a jak zmizela babička s ní jsem pro dědu zmizela i já.smutne,nedovolil mi ani vzít si po babičce něco na památku ,nezůstaly -pry žádné nebyly ani fotky😢😢🥺😡

  2. A pardon ,vím že to sem nepatří,alelavka je super,já tehdy za Monikou chodila přes koleje😁

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*