Kandidátka MY VŠICHNI DOBŘÍ RODÁCI

()

VOLEBNÍ PROGRAM

Sdružení nezávislých kandidátů MY VŠICHNI DOBŘÍ RODÁCI

 1. Odmítáme připojení obce Stráž nad Nisou k Liberci – my, rodáci, máme ještě v živé paměti, jak to vypadalo, když jsme byli „Liberec 26“ !!
 2. Zajistíme zachování MHD.
 3. Chceme prosadit pěší zónu na Bergerově náměstí.
 4. Prosadíme modernizaci bytů na náměstí včetně vybudování WC u bytů, které ho mají doposud na chodbě mimo bytovou jednotku.
 5. Chceme dopracovat plán plynofikace a kanalizace v oblasti „Zlatého kopce“.
 6. Zasadíme se o zlepšení stavu veřejných komunikací v obci Stráž nad Nisou.
 7. Celkově chceme zlepšit vzhled obce – příkladem jsou autobusové zastávky, propadlé chodníky … .
 8. Nechceme výstavbu nového obecního domu, nesouhlasíme s výstavbou a ani účelem využití nového obecního domu, peníze budou lépe využity na obnovu obce a potřebné opravy všeho druhu. Stávající úřad je ve velmi pěkném zrekonstruovaném stavu.
 9. Chceme lepší a přístupnější vzájemnou komunikaci zástupců obce Stráž nad Nisou s jejími občany.
 10. Zajistit vodovodní přípojku do osady Bělidlo.
 11. Zajistit kontejnery na BIO odpad.

Evžen Trnka

Narodil jsem se ve Stráži nad Nisou rodičům Libuši a Evženovi. Spolu se sestrou Ivonou jsme vyrůstali tady v rodinném domě v ulici Kateřinská. Vystudoval jsem Obchodní školu s nástavbou na vedoucího provozní jednotky. Převážnou část života jsem pracoval jako vedoucí restaurace. Od roku 1989 jsem vykonával funkci předsedy fotbalového oddílu SOKOL Tesla Stráž nad Nisou. Jsem organizátorem petiční akce za odtržení Stráže od Liberce – rok 1990. Již můj táta se aktivně podílel na vedení naší obce jako místostarosta a tehdy zde probíhaly i svatební obřady a ze své funkce místostarosty měl tu milou povinnost oddávat. Jsem pamětníkem mnoha krásných událostí, památek a budov, které dnes již neslouží původnímu účelu. Rád bych zachoval ráz naší obce a obzvláště naše krásné náměstí plné zeleně. Není mi lhostejné, jak naše obec bude vypadat a jakým způsobem se naloží s obecními penězi a kdo o tom bude rozhodovat.

Jaroslava Hrubešová (roz. Brabencová)

Stráž nad Nisou je moje rodná obec a žiji zde již 47 let. Po vyučení jsem pracovala v obchodě se zaměřením na sklo a porcelán. Posléze jsem strávila 15 let prací v automobilovém průmyslu. Od roku 2011 jsem byla na mateřské dovolené a poté následovalo období hledání nového zaměstnání a zároveň i nového směru v životě. Našla jsem si nové místo jako pracovnice v sociálních službách pro osoby s duševními chorobami. Nyní působím jako asistent pedagoga ve zdejší škole. Záleží mi na naší obci a ráda bych se podílela na zachování jejího tradičního rázu a mojí snahou bude především vybudovat zázemí našim strážským dětem k jejich budoucímu životu.

Jaroslava Peclová

Narodila jsem se ve Stráži, která je již dlouhá léta mým opravdovým domovem. Po střední škole jsem nastoupila do zaměstnání ve Skloexportu jako obchodní referent a podobnou funkci jsem dále vykonávala v Elitexu (Navetě) ve Stráži. Již 30 let však soukromě podnikám a dosud se věnuji obchodu, který je v podstatě mým celoživotním povoláním a vlastně mimo cestování i mým koníčkem. Stráž se určitě změnila výstavbou nových rodinných domů a stala se atraktivní lokalitou pro bydlení, tomuto trendu však již neodpovídá stávající občanská vybavenost. Věřím, že všichni, kdo kandidují v těchto volbách za kteroukoliv stranu nebo sdružení chtějí, aby se v naší obci všem bez rozdílu věku žilo co nejlépe.

Petr Říha

Narodil jsem se ve Stráži nad Nisou a bydlím na Zlatém kopci v rodinném domě. Celý život pracuji jako zedník, jsem zaměstnán u stavební firmy. Jsem ženatý a mám dvě děti. Neměl jsem nikdy ambice v oblasti politiky, ale záleží mi na tom, jak se bude žít v naší obci nejen mě, ale i mým dětem a v budoucnu mým vnoučatům. Vidím zde problémy, obzvláště na Zlatém kopci, které dlouhodobě nejsou řešeny. Rád bych se proto zasadil o zlepšení dopravní situace u nás a především o vyřešení problémů s kanalizací na Zlatém kopci.

Jiří Hlozák

Narodil jsem se v roce 1960 ve Stráži nad Nisou, bydlel jsem s rodiči v domku, který později musel ustoupit výstavbě zdejší silnice. V této době moji rodiče spolu s dalšími občany postavili svépomocí paneláky, kam jsme se přestěhovali. Vyučil jsem se v roce 1978 u stavební firmy. Zaměstnán do roku 1991. Od tohoto roku jsem OSVČ. Mám rád přímé jednání a férovost. Rád bych přispěl svými technickými znalostmi a zkušenostmi.

Iveta Kubelková

Po ukončení studia na Obchodní škole jsem několik let pracovala jako vedoucí prodejny. Později jsme s manželem Vaškem postavili ve Stráži nad Nisou dům a začali jsme podnikat v oblasti ubytování, což provozuji doposud. Vychovali jsme společně dva syny. Stráž nad Nisou je mým domovem a chtěla bych se podílet na jejím rozvoji. Ráda bych se zasadila o větší podporu místních podnikatelů ze strany obce a o zachování „zelených ploch“ v obci.

Jaroslav Paidar

Narodil jsem se roku 1974 ve Stráži nad Nisou a žil jsem v rodinném domě v ulici Werichova. Později jsem se s rodinou přestěhoval do bytu na náměstí, kde žiji doposud. Pracuji jako řidič. Vychoval jsem ve Stráži nad Nisou dvě děti a právě kvůli nim považuji za důležité, kam naše obec v následujících letech bude směřovat a co nového se zde vybuduje a jakým způsobem bude změněn život v obci. Stráž nad Nisou je krásné místo pro život, zároveň však vidím, že je zde ještě velký prostor pro zlepšení a já doufám, že svou kandidaturou přispěji k tomuto zlepšení.

Eva Reslová

Je mi 60 let a od narození bydlím ve Stráži nad Nisou. S rodiči a sestrami jsme bydleli v rodinném domě v ulici Traktoristů. Po vyučení jsem pracovala jako vedoucí prodejny a od roku 2010 jsem pracovala u firmy Fischer na kontrole. Ve Stráži nad Nisou jsem s manželem Jirkou vychovala dvě děti. Stráž nad Nisou je mým domovem a záleží mi na tom, jak se bude rozvíjet a jak bude vypadat. Ráda bych se proto podílela na rozhodování o tom, zda se postaví obecní dům nebo opraví silnice a chodníky.

Hana Hošková

Narodila jsem se ve Stráži nad Nisou a s rodiči jsme bydleli v domě naproti zdejšímu hřbitovu. Po ukončení studia jsem pracovala u ZLT Chomutov. Později jsem se přestěhovala do bytu na náměstí, kde žiji dodnes. Po mateřské dovolené v roce 1970 jsem nastoupila na poštu zde ve Stráži nad Nisou, kde jsem pracovala jako vedoucí pošty až do důchodu v roce 2005. Od tohoto roku do roku 2014 jsem pracovala brigádně na poště Liberec 1. O dění v naší obci jsem se zajímala vždy, dlouhá léta jsem pomáhala při zajišťování voleb jako člen komise. Nyní bych ráda přispěla svými zkušenostmi k dalšímu rozvoji a zároveň k uchování tradic a historie naší obce. Věřím, že s pracovitostí, zdravým selským rozumem a zkušenostmi starších a elánem mladých dokážeme mnohé.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*