Zprávy z „radnice“

()

Milí Strážáci,
s příchodem teplejšího počasí se příroda začala pomalu probouzet. Naše okolí se krásně zazelenalo, všechno kvete a obzvlášť krásné jsou zahrady s barevnými keři rododendronů a azalek, typických právě pro náš kraj.

Každý z nás tento čas využívá k nejrozličnějším činnostem. Ať je to práce na zahrádce, různé sportovní vyžití, procházka nebo jen odpočinek. Důležité je, aby naše činnost byla vždy završena pocitem klidu, pohody a radosti z dobrého výsledku. O tom, že nečekaná, dramatická událost může mít i šťastný konec, ví už své i strážští deváťáci. Díky jejich rychlé a odvážné pomoci se podařilo zachránit život turisty, který 13. května při výstupu na Ještěd zkolaboval. Veliký dík tedy patří nejen paní učitelce Markétě Raabové, žákům Filipu Beranovi, Matouši Ďurišovi, Danielu Hudcovi, Vilému Janouškovi, Jakubovi Rigó a Šimonu Žilkovi, ale I celému zbytku třídy.

A co se podařilo nám?

Například dokončit povolení ke změně dopravního značení v ulici Werichova a Neumannova. Celý úsek od školy přes železniční přejezd až na křižovatku ulic Neumannova a Kateřinská bude nově hlavní pozemní komunikací. V ulici U Koruny byly povoleny dva zpomalovací retardéry. Jakmile dorazí, budou spolu s dopravními značkami nainstalovány.

Termín ankety na téma „nový multifunkční obecní dům a úprava náměstí“ byl sice prodloužen, ale nyní již známe výsledky ankety. Než však bude známa i nová konkrétní podoba náměstí, proběhnou na zeleném prostranství parku drobné úpravy a zahradnické práce.

Na čem pracujeme?

Především na nelehké přípravě výměny lávky pro pěší v Myslbekově ulici. K tomu se váže velké množství dokumentace, různých povolení a termínů.

Dále nás čeká oprava části poškozené komunikace v ulici Stříbrný kopec. K jejímu rozlomení došlo v zimním období po průjezdu a následném pádu kamionu z vozovky. Připravujeme pořízení nového přístřešku pro sběrné nádoby na tříděný odpad v již hojně používaném místě na Bělidle a přesun sběrného hnízda na Stříbrném kopci.

Co chystáme? Kulturní a tradiční akce!

24. června od 14,00 v hasičské zbrojnici – Setkání s jubilanty (přijďte si posedět a zazpívat se svými známými a kamarády)

17. a 18. června 2022 na Bergerově náměstí – Strážské slavnosti (podrobný program najdete v příloze – tentokrát zahajujeme již v pátek navečer)

25. června na hřišti u obecního domu – moštárny – Letní kino

Všechny akce, ať již předem avizované nebo později doplněné, budou upřesněny v aplikaci Mobilního rozhlasu, v obecních vývěskách, ale i na webových stránkách obce, kde určitě najdete i další užitečné informace.

Na co se můžeme těšit?

Kromě akcí jež nás čekají, na které vás jménem celé obce srdečně zvu, také na léto, prázdniny a čas dovolených. Užijte si toto krásné období v pohodě se všemi, s nimiž je vám dobře, a hlavně v klidu a ve zdraví.

Daniela Kysilková, starostka

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*