Zprávy z „radnice“

()

Vážení Strážané,

nastává Advent, který je pro většinu z nás časem velkých příprav na nejkrásnější část roku, završenou vánočními svátky. Ty jsou symbolem štěstí, lásky, klidu, pohody a splněných přání. Nemyslím si však, že by se přání měla plnit jen o Vánocích – obzvláště ne ta, jejichž splnění jsou pro mnohé z nás každodenní nutností.

Jasným příkladem byla v uplynulém měsíci velmi bouřlivě diskutovaná otázka zachování dopravní obslužnosti obce, a to především měst­skou hromadnou dopravou. Po léta zaběhlé linky č. 23 a 30, měly být rozhodnutím Libereckého kraje, v rámci úspor, po 12. 12. 2021 zce­la zrušeny. S navrženými změnami předloženými společností KORID LK, spol. s r. o., jejímž vlastníkem je Liberecký kraj, se však nikdo z nás nechtěl smířit. Rozběhl se tedy kolotoč náročných jednání o výši finanční spoluúčasti i o množství spojů, které naše obec potřebuje. Uspěli jsme i díky ochotě a vstřícnosti zástupců Statutárního města Liberec a skvělé práci zástupců Dopravního podniku města Liberec a Jablonec, a. s. Tak je splněno přání nás všech, tedy zachování dopravní obslužnosti naší obce městskou hromadnou dopravou.

A co víc, podařilo se udržet autobusové linky č. 23 a 30, které k nám budou ve všední dny i nadále zajíždět v téměř nezměněných časech. Podrobněji si můžete toto téma pročíst v mém níže přiloženém oficinál­ním prohlášení. Zde naleznete i nové jízdní řády, které jsou platné od 12. 12. 2021.

Jsem ráda, že má práce přináší i příjemné povinnosti.

Mezi ně patří především setkávání s jubilanty a vítání občánků. Kvůli všem hygienickým a epidemiologickým opatřením, která musíme jako státní instituce striktně dodržovat, proběhlo vše po téměř dvouleté odml­ce, kterou jistě chápete a omluvíte. Vítání občánků proběhlo ve formě, na níž jsme zvyklí. Rodiče s dětmi jsem měla možnost přivítat na malém setkání v obřadní síni obecního úřadu. To mělo obvyklý slavnostní a veselý průběh. Výjimkou bylo snad jen focení nejstarších dětí, kterým bude v albu z bezpečnostních důvodů chybět fotka v kolébce pro miminka.

Na rozdíl od vítání občánků proběhlo setkání s našimi jubilanty netra­dičně, přímo v jejich domovech. Tím bylo setkání ještě více osobnější, srdečnější a snad i upřímnější. Zároveň mi to dalo možnost přesvědčit se, jak úžasní, veselí a optimističtí naši senioři jsou. Také jsem se přesvědčila o skvělé péči rodin, které se o ně starají. Sama vím, že je to mnohdy velmi obtížná a vyčerpávající práce, kdy je potřeba si na chvíli odpočinout nebo na nějaký čas vystřídat, ale není kým.

Od ledna příštího roku bychom vám rádi, alespoň částečně, vyšli vstříc. Podařilo se nám uzavřít s městem Chrastava smlouvu o spolu­práci v zájmu zajištění pečovatelské služby. Co to pro nás znamená? Doufám, že mnoho. Především však zajištění kvalitní sociální péče pro všechny potřebné občany Stráže nad Nisou. Ať již potřebujete pomoc při zvládání běžných úkonů o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy, pomoc při zajištění chodu domácnosti či zprostředkování kontaktu se společenským pro­středím. Neváhejte se obrátit na náš obecní úřad. Rádi vám tuto pomoc zprostředkujeme.

Zastavte se u nás na úřadě, pokud jste „strážský občan nad 65 let“ a máte zájem o balíček 10 kusů respirátorů zdarma. Ty jsou pro vás připraveny k odběru vždy v pondělí a středu v dopoledních hodinách od 8,00 do 11,00 a v odpoledních hodinách od 12,00 do 16,00 hodin. Letošní rok byl opět velmi náročný. Zcela nové problémy se týkaly pro­tipandemických opatření, se kterými se předešlí zastupitelé zatím nikdy nemuseli potýkat. Dále to byly změny v legislativě a také řešení různých dezinformací, které se objevovaly nejen na sociálních sítích. Ne vždy byly ku prospěchu života v naší obci.

Jsem ráda, že se nakonec podařilo vše zvládnout a věřím, že pokud se budeme v rámci možností k sobě chovat korektně, vstřícně, ohledupině a s důvěrou, bude se nám dařit pinit naše závazky tak, aby i nadále Stráž nad Nisou dobře prosperovala.

K blížícím se Vánocům, nejkrásnějším svátkům celého roku, vám ze srd­ce přeji, abyste je prožili co možná nejklidněji, ve zdraví, obklopeni svými blízkými a přesně tak, jak si přejete, a v novém roce hodně štěstí.

Daniela Kysilková, starostka

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*