Známe vítěze cestovatelské soutěže

()

Vítězem cestovatelské soutěže Hanzelky a Zikmunda je snímek vraku lodi od Miroslava Stříbrného

Miroslav Stříbrný žije v naší obci a zabývá se už přes deset let fotografováním. V současné době můžete jeho fotografie obdivovat na prodejní výstavě Jizerské hory v kavárně Bez Konceptu.

„V krajinářské fotografii mám rád plastické světlo, které se projevuje především v době tzv. zlaté hodinky, tedy těsně kolem východu a západu slunce. V mých fotografiích tedy nenajdete příliš jasně modré oblohy a ostrého poledního světla tvořeného sluncem vysoko nad hlavami. Dost často sahám k dlouhým expozicím, které dokážou proměnit snímanou scénu k nepoznání,“ poznamenal Miroslav Stříbrný v úvodu výstavy.

Největším úspěchem Miroslava Stříbrného je první místo ve čtvrtém ročníku fotografické části cestovatelské soutěže Hanzelky a Zikmunda. Z pěti set zaslaných fotografií vybrala porota jednoznačně snímek ztroskotané lodi na Kypru Edro III Shipwreck od Miroslava Stříbrného.

„Na vítězném snímku se porota shodla bez velkých diskusí. Technicky dokonalý záběr v téměř monochromatickém ladění, kontrast obrovského vraku a lidské postavy na břehu – to vše s tajemnou atmosférou – v divákovi vyvolává touhu, sbalit si zavazadlo a vydat se na toto místo. Přesně tak má cestovatelská fotografie zafungovat,“ vysvětila výběr poroty Veronika Souralová.

Slavnostní vyhlášení se konalo v Zrcadlovém sále na zámku v Dobříši, kde po návratu z cesty do Afriky a Jižní a střední Ameriky psali Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund knihy. Během přímého přenosu na stanici Českého rozhlasu RadiožurnáI byly vyhlášeny i další kategorie: nejvíce půjčovaný cestopis, nejlepší cestopis a nejlepší rozhlasová reportáž.
Zdroj: IDNES

Pan Miroslav Stříbrný je také autorem velkého počtu fotografií zařazených do soutěže o nejlepší fotografie obce Stráž nad Nisou. (poznámka redakce)

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*