Veřejné diskuse

()

V průběhu měsíců května a června proběhly tři veřejné diskuse. Tématem byla doprava, nový obecní dům a kultura. Spolek STRÁŽ SPOLU a pro všechny z.s. se rozhodl otevřít své „interní“ diskuse veřejnosti a získat tak další pohledy a náměty k jednotlivým tématům.

S přibývajícími technologiemi se prostor pro diskusi a sdílení názorů a myšlenek rozšiřuje. Omezujeme se však jen na kritiku a komentování již probíhajících akcí. Každá změna ve veřejném prostoru se nás velmi dotýká, dokážeme ji kritizovat a vysvětlovat, co by se v tomto případě mělo dělat. To vše bez znalosti souvislostí a důvodů, které ke změně vedly.

Aktivně se nezajímáme o názory a potřeby ostatních sousedů. Tyto veřejné diskuse nám však nedají jasnou odpověď k jednotlivým tématům. Díky diskusi získáváme další názor jednotlivých účastníků. Tím pak i mnohem komplexnější pohled na určitou problematiku. Vzniknou tak nápady a řešení, která mají ve výsledku mnohem lepší využití.

Proběhlé diskuse byly takovou sondou. Témata jsme zvolili schválně nekonkrétní a taková, která mohou zajímat většinu obyvatel.

Výsledky jednotlivých diskusí je těžké předat. Cílem totiž byla samotná diskuse. Každý si tak z jednotlivých diskusí odnesl něco jiného. O průběhu jednotlivých diskusí se lze dočíst na internetovém informačním portále prostraz.cz .

V budoucnu bude možné vyhlásit podobná diskusní fóra i nad konkrétními problémy a pro užší okruh obyvatel. Například týkajících se problémů jednotlivých ulic nebo částí obce. Zajímáme se totiž většinou jen o to, co se nás přímo dotýká. Jiné problémy se řeší na Zlatém kopci, jiné v „nové Stráži“ a jiné na Bělidle.

Jsou však oblasti a témata, která řeší „místní“, ale která ovlivňují širší část obyvatel. Příkladem toho je doprava v různých částech obce, kdy něco jiného chtějí ti, co v oblasti bydlí a něco jiného chtějí ti, co tudy projíždějí.

Podle mě je velmi důležité, aby si obyvatelé v jednotlivých částech obce řekli, co je trápí. Prodiskutovali tyto problémy, našli řešení a následně jej obhájili před zbytkem obce. V každém koutě obce je spousta možností, jak něco vylepšit. Je tak nutné se postupně zabývat jednotlivými „drobnostmi“, dávat je do souvislostí a plánovaně a postupně zlepšovat náše okolí. Pro pohodový a šťastný život v obci není nutné plánovat mega stavby, ale s jasným plánem a v souvislostech budovat jednotlivosti v našem okolí, které denně potkáváme a využíváme.

Všem, kteří se diskusí zúčastnili, chci tak poděkovat za jejich zájem. Věřím, že něco podobného ještě SPOLU zopakujeme a pomůže nám to dále zlepšovat veřejný prostor PRO VŠECHNY.

Ing. Lukáš Beneš

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*