Ukliďme Stráž nad Nisou 2022 – ÚSPĚCH

()

Tak jako každý rok se i letos Stráž nad Nisou připojila k celorepublikové akci „Ukliďme Česko„. Počasí nevybízelo k trávení soboty venku. Chvílemi sněžilo, teplota se blížila nule. I přes to se akce zúčastnilo více jak 27 dobrovolníků. Jednalo se především o každoroční stálice. Sebrali jsme odpad v celkovém objemu přesahující 3.300 l.

Jako každoročně úklid v naší obci organizoval spolek STRÁŽ SPOLU a pro všechny z.s. za podpory obce Stráž nad Nisou a celorepublikových partnerů.

Chci tak poděkovat všem, kteří se akce zúčastnili a přiložili ruku k dílu. Většina jich to dělá každý rok. Má to význam. Rok od roku pozorujeme, jak mnohá místa, která jsme v předešlých letech uklidili zůstávají uklizená a podle našeho subjektivního pohledu je to rok od roku lepší a lepší. Samozřejmě existují obvyklá místa, která jsou pravidelně znečišťována.

Letos jsme zaznamenali velké znečištění (jako každoročně) u parkoviště pro kamiony dole u bývalé elektrárny. Velký nepořádek byl i podél celého toku Nisy. Rok od roku mi připadá, že kuřáci jsou stále více větší prasata. Rok od roku je „vajglů“ čím dál více. Především v místech, kde se „na něco čeká“ jako jsou zastávky a podobně. Překvapilo nás velké množství vajglů kolem školy. Ale mnohé skládky, které jsme v minulých letech uklidily už nejsou a i letos v těch místech bylo relativně uklizeno. Mohli jsme tak uklidit i další, zapadlejší kouty obce. 

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*