Roboty ve škole

()

Dne 23. května se žáci 7. a 8. ročníku zúčastnili projektového dne s robotickou stavebnicí VEX. Program připravil Mgr. Martin Gembec z liberecké IQLandie. Pan Gembec se věnuje především astronomii, a proto byly aktivity zaměřeny právě na toto odvětví. Žáci se v úvodu rozdělili do malých skupin, kdy každá dostala Ipad a dva kufříky plné různých součástek. Během dvou vyučovacích hodin se seznámili s robotickou stavebnicí VEX GO. Sestavili podle přehledného návodu vesmírné vozítko Mars Rover a vyzkoušeli si jeho ovládání.

V překážkové dráze uspořádali závody ve slalomu. Poté si mohli vozítko vylepšit a vznikaly tak velmi zajímavé stroje. V druhé části programu přišel čas na jednoduché programování. Žáci měli za úkol naprogramovat jejich vozítko tak, aby jezdilo po rovné ploše a kontrolovalo okolní předměty. Pokud přijelo k magnetu, tak ho mělo sebrat. Pár skupin tento úkol zvládlo, pro některé žáky už byl náročnější, a tak se dále věnovali přestavbě a vylepšování svých vozítek. Žáci byli z projektu nadšení a s robotickou stavebnicí si užijí ještě spoustu legrace během hodin informatiky.

Robotické sady VEX jsme nakoupili z dotace Národního plánu obnovy. Roboty budeme využívat v hodinách informatiky nebo pracovních činností. Dále bychom rádi rozšířili nabídku našich zájmových kroužků o kroužek robotiky, proto bychom uvítali, kdyby měl někdo z veřejnosti zájem tento kroužek vést.

Mgr. I. Kellerová

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*