Napojení průmyslové zóny sever na R35 na hranici obce Stráž nad Nisou má zelenou

()

Krátce po schválení nového územního plánu městem Liberec přichází důležitá změna. Nový územní plán Stráže nad Nisou, který musí navazovat na schválený ÚP města Liberec, nebyl ještě ani veřejně projednán a už se chystá důležitá změna. Ta zasáhne i do ÚP obce Stráž nad Nisou, neb plánovaná stavba je na hranici obce a částečně bude zasahovat i do území obce. S napojením se dlouhodobě počítá, ale nyní může být plně zakresleno do ÚP a mohou začít veškeré projekční činnosti. V původním plánu chybělo důležité napojení na rychlostní komunikaci.

Schválený ÚP zatím bez napojeni na RK

Ovlivní se tak dopravní napojení obce v okolí ulice Londýnská a Stříbrného kopce. Přinese také nové napojení na rychlostní komunikaci.

Nové napojení průmyslové zóny sever na RK

Důvodem, proč plánované napojení na RK nebylo zahrnuto do nového ÚP bylo chybějící souhlasné stanovisko Ministerstva dopravy. Tento souhlas byl nyní vydán.

Stavba mimoúrovňové křižovatky je plánována od roku 2014. Jejím cílem je odlehčit napojení v oblasti Růžodolu známe jako „sněhulák“. Obci Stráž nad Nisou to přinese lepší napojení na oblast Zlatého kopce a lepší napojení na rychlostku.

Podle odhadů náměstka primátora pro technickou správu města a informační technologie Mgr. Jiřího Šolce může stavba trvat více jak 4 roky a její cena přesáhne 100 mil. Kč. Na zastupitelstvo obce, které vznikne z voleb na podzim tohoto roku, čeká nelehký úkol při součinnosti při projektování a výstavbě této křižovatky.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku to ohodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Jak jste považovali tento příspěvek za užitečný ...

Sledujte nás na sociálních médiích!

Je nám líto, že tento příspěvek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*